2 Temmuz 2012

18 kişilik analizine buyurmazmısınız :)

Renklerin  desenlerin insanların insanların kişilikleri ruh halleriyle bağlantılı olduğunu duymuştum  hadi bunu sizde deneyin bakalım doğrumuymuş ben kendimi 4 numaralı karede buldum  :)
Kişilik Analizi 

Birazdan görüntüleyeceğiniz resimler, psikologlar tarafindan olusturulmus ve defalarca test edilmistir.Önce 9 resme tek tek bakın ve daha sonra 9 şekilden size en yakın olan bir tanesini seçin.

Daha sonra seçtiğiniz şekle göre 9 ana karakterden hangisi size daha fazla uyuyor analiz edin ve açıklamaları okuyun. Hangi resim size yakın geliyorsa seçin, 9 ana karakterden hangisi size uyuyor bulun:

1. İçedönük – Hassas – Kolay etkilenen
Kendinizle ve çevrenizle ilgili düşüncelere etrafınızdaki çoğu kişiden daha sık ve daha derin bir şekilde dalıyorsunuz. Üstünkörü hareketler ve konuşmalardan nefret ediyorsunuz. Geyik muhabbeti yapmaktansa yalnız kalmayı tercih edebiliyorsunuz. Ama yakın arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz o kadar kuvvetli ki bu da size ihtiyacınız olan uyumu ve gücü getiriyor. Yine de yalnız başına kalmaktan hiç sıkılmıyorsunuz.

2. Özgür – Geleneklere tutunamayan
Kendinizi geliştirmenizi sağlayacak özgür ve kimseye bağlı olmayan bir hayat peşindesiniz. Hobilerinizde ya da işinizde sizi başarıya ulaştıracak yeteneklere sahipsiniz. Bağımsızlığa olan düşkünlüğünüz bazen sizden beklenilenin tam tersini yapmanıza neden olabiliyor. Öyle gördüğünüz her şeye üzerinde düşünmeden uyacak tiplerden değilsiniz. Aksine kendi fikirleriniz doğrultusunda gitmeyi yani akıntıya karşı kürek çekmeyi seviyorsunuz.

3. Dinamik – Aktif – Dışa dönük
İlginç ve çeşitli işlere girebilmek için risk almaktan kaçınmıyorsunuz. Rutin bir hayat sizi etkisiz hale getirebiliyor. En çok sevdiğiniz şey tüm olaylarda başrol oynamak. Aslında olayları başlatan kişi de siz oluyorsunuz.

4. Ayakları yere basan – Dengeli – Uyumlu
Komplike olmayan ve doğal bir yaşamı, bir aşkı ve işi amaç edinmişsiniz. İnsanlar size saygı duyuyor çünkü sizin ayaklarınız öyle bir yere basıyor ki herkes sizden destek alıyor. Siz de bu insanlara güven sağlamayı biliyorsunuz. Çok sıcak ve insancıl olarak tanınıyorsunuz. Basmakalıp ve çok abartılı olan her şeyi reddediyorsunuz. Modanın getirdiği yeniliklere de bağlı değilsiniz. Aksine, sizin için giyim pratik ve rahat olmalı.

5. Profesyonel – Pragmatik – Kendini tanıyan
Hayatını eline alıp şansını kadere bırakmak yerine yaratmayı sevenlerdensiniz. Problemlerinizi pratik ve karışık olmayan yöntemlerle çözüyorsunuz. Günlük hayatınızda gerçekçi olmayı tercih ediyorsunuz. İşte ise herkes sizi sorumluluk sahibi olarak tanıyor. Kendinize olan güveniniz sayesinde etrafınızdakiler de sizden güç alıyor. Fikirlerinizi uygulamaya koyana kadar rahat edemiyorsunuz.

6. Barışçıl – Tedbirli – Agresif olmayan
Anlaşması kolay bir insansınız. Kendi özel hayatınıza ve özgürlüğünüze düşkün olduğunuz için de arkadaşlarınızı pek yormuyorsunuz. Bazen hayatın anlamını düşünmek ya da kendi kendinize eğlenmek için her şeyden uzaklaşıp yalnız kalmak istiyorsunuz. Bu yüzden de kaçabileceğiniz güzel mekânlar nerede biliyorsunuz ama siz yalnızlık düşkünü bir insan da değilsiniz. Sadece hayatın size vermiş olduklarını takdir eden, dünyayla barışık bir insansınız.

7. Dikkatsiz – Oyunsever – Neşeli
Spontane ve özgür bir hayatı seviyorsunuz. Hayata bir kere gelinir ilkesinden yola çıkarak dolu dolu yaşamayı istiyorsunuz. Çok meraklı ve her yeni şeye açık bir insansınız. Tüm değişikliklerin sizi büyüttüğüne inanıyorsunuz. Bağlı kalmak kadar sizi sıkan bir şey yok. Sürpriz yapmaktan ve sürprizlerle karşılaşmaktan çok hoşlanıyorsunuz.

8. Romantik – Hayalci – Duygusal
Çok duygusal bir insansınız. Olayları gerçekçi tarafından görmeyi reddediyorsunuz. Sizin için duygularınızın size söyledikleri önemli. Ayrıca yaşamda hayallere yer olması gerektiğini savunuyorsunuz. Romantizmi reddeden ve her şeyi akılcı bir yolla çözmeye çalışan insanlarla anlaşamıyorsunuz. Hayallerinizi, duygularınızı sınırlayacak her şeyi reddediyorsunuz.

9. Analitik – Güvenilir – Kendinden emin
Hayatınızı insanların gözden kaçırdığı küçük değerli taşlarla doldurmayı seviyorsunuz. Bu nedenle kültür sizin hayatınızda önemli bir yer tutuyor. Yine de siz şık ve zarif duygularınızın çevreden etkilenmemesini sağlıyorsunuz. Sizin için zarif ve görgülü bir hayata sahip olmak çok önemli. Ve yine aynı tarzdaki insanlarla birlikte olmayı tercih ediyorsunuz

18 yorum:

 1. 1 Numara...:)Neye istnaden yorumluyorlar bilemiyorum ama kısmen uyuyor.

  YanıtlaSil
 2. 6 VE 7 seçtim bir tanemi seçebiliyoruz:)))seçtikten sonra açıklamaları okudum ikisi de beni anlatıyor......

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. demek bu analiz doğruyu hemen hemen gösteriyor seni gidiii
   Barışçıl – Tedbirli – Agresif olmayan Dikkatsiz – Oyunsever – Neşeli güzel insaaaaan :))

   Sil
 3. merhabalar öncelikle anne tarafından bir bursalı olduğumu söyleme ihtiyacı duymuş bulunmaktayım:)bloğu bir süredir takip ediyorum yorum yapma fırsatı bulamamış olsamda,bugün itibarı ilede izleyici oldum artık çok yakın takibimdesin:) ellerine emeklerine saağlık ciciler harika...ben ilk bakışta da son bakışta da 4 ü seçtim hemen hemen de bana çok uygun çıktı:) sevgiler....

  sevde
  http://partivakti.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. oleeeey bende hemen 4 dedim bende kendimi buldum 4te demek aynı kişilikteyiz o zaman inşallah bende senin gibi mükemmel ötesi pastalar sofralar hazırlayabilirim madem benziyoruz bu özelliğimizde benzesin yaaa :)) hoşgeldin bloguma ;)♥

   Sil
 4. ben renklere bakarak 1 numarayı seçmiştim...
  pembe ve moru çok sevdiğim için...
  gerçekte çok renkli bir kişiliğimdir...
  hayat doluyumdur...
  kendimi ve beni seven insanları çok severim...
  ama önce kendim...
  insanları kırmam, hatalarını yüzüne vurmam...

  beni üzene çirkin bir laf etmem...
  asilliğimden susar orayı terk ederim...
  o insanla bir daha asla konuşmam...
  bana yanlılş yapanlardan uzak duruurum...
  evet bazen yalnız olmayı da seviyorum :)))

  sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rabbim güzel huylarını daim etsin inşallaaah :)

   Sil
 5. 7 dedim baya da bana benziyor gerçekten =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. o zaman hayatın boyunca hep çok güzel seni mutlu eden süprizlerle karşılaş inşallah :))

   Sil
 6. Ben de 1 dedim ve kısmen uyuyor gerçekten de...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. demekkiiii sallama değilmiş bu test doğruymuş :)

   Sil
 7. ikl baktığımda 1 numara dedim yazılanlar gerçekten bana uyuyor:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. insanın kendini anlatan yazıları okurken aaa aynı ben aa doğru valla deiye tepki vermesi çok eğlenceli :)

   Sil
 8. meraba sedacım izninle bende bloğumda paylaşmak isterim bende aynı senin gibi 4 seçtim bloğun oldukça eğlenceli tebrikler bende bloğuma beklerim bu arada paylaşım için hakkını helal et canım

  YanıtlaSil

güzel bakan güzel görür güzel gören güzel düşünür güzel düşünen hayattan lezzet alır ;)